22 C
Județul Dolj
27 aprilie, 2024

Remiză între FCU Craiova şi Poli Iaşi în primul meci al etapei intermediare din Superliga de fotbal

1-1 s-a terminat partida dintre FCU Craiova şi Politehnica Iaşi, desfăşurată marţi în Bănie, în debutul etapei a 28-a, una intermediară, din Superliga de fotbal.

51 afișări

Sursa foto: Facebook/Fotbal Club Universitatea 1948

Meciul dintre FCU Craiova şi Politehnica Iaşi, care a deschis etapa a 28-a a Superligii, una intermediară, s-a terminat cu scorul de 1-1, care a fost înregistrat, de altfel, şi la pauză.

Gazdele au deschis scorul în minutul 19, prin Ibrahim, însă au fost egalate în minutele de prelungire ale primei reprize de Bettaieb.

În a doua repriză ieşenii nu l-au mai avut pe bancă pe antrenorul Leo Grozavu, care a primit cartonaş roşu pe drumul spre vestiare după o dispută cu ”centralul” Horaţiu Feşnic.

Ieşenii au mai avut un eliminat, de data aceasta însă de pe gazon: în minutul 90+1 Bordeianu a văzut cartonaşul roşu.

În urma acestui rezultat cele două echipe îşi păstrează locurile în clasament, FCU Craiova pe 12, iar Poli Iaşi pe 13, cu acelaşi număr de puncte, 31, dar despărţite de golaveraj.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE

ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!